Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Huawei P10 Lite Modelinin Özellikleri Ortaya Çıktı!

Huawei P10 Lite Modelinin Özellikleri Ortaya Çıktı!

admin admin -

Dünyanın merakla beklediği teknoloji fuarı Mobil Kongre Barcelona’da gerçekleşti. Teknoloji devlerinin ürünlerini tanıtmak için sabırsızlıkla beklediği bu fuar üzerinde Huawei P10 Lite’in özellikleri firmanın dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu.

Huawei P10 Lite teknik özellikleri

Telefonda işletim sistemi olarak Android’in son sürümü olan 7.0 ile karşımıza çıkıyor. Ekran konusunda Full HD çözünürlükle karşımıza çıkan bu model de bulunan ekran çözünürlüğü 1920 x 1080 piksel olarak dikkat çekiyor. Ekran boyutu konusunda ise 5 inç ile 5.5 inç arasında bir ekran boyutu ile karşımıza çıkan firmanın bu telefonunda bulunan boyut 5.1 inç.

2.35 Ghz işlemci kapasitesi bulunan Huawei P10 Lite telefonunda 4 GB RAM kapasitesi de gerçekten dikkat çekici. 64 GB depolama alanı bulunan ve SD kart desteği ile 256 GB’ kadar artan bir depolama alanına sahip olan bu telefonda kullanılan ön kameranın çözünürlüğü 8 MP boyutlarında karşımıza çıkıyor.  Arka kamera konusunda da 16 MP çözünürlük ile karşımıza çıkan firmanın gerçekten başarılı bir telefon olduğunu özelliklerine bakarak anlayabiliriz.

Batarya konusunda diğer rakiplerine oranlar 3750 mAh gibi güçlü bir batarya tercih eden firmanın satış fiyatının 349 Euro olarak belirlenmesinden sonra ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı ve ne kadar fiyattan satılacağı kullanıcıların merak ettiği diğer soruların başında gelmeye başladı. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir