Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hırsızın Yakalanmasında BMW Başrol Oynadı

Hırsızın Yakalanmasında BMW Başrol Oynadı

admin admin -

Otomotiv devi olan BMW, en etkileyici hırsız tutuklamalardan birinin gerçekleşmesinde başrol oynadı. Seattle polisi, bir araba hırsızını takip etmek ve yakalamak için araba üreticisi BMW’den destek aldı. BMW, tutuklama olayında polis ekiplerine aracı takip etmelerinde ve  hırsızı araca uzaktan kilitleyerek araç içinde kilitli kalmasını sağlayarak yardımcı oldu.

Seattle Polis Departmanı iletişim yardımcı yöneticisi Jonah Spangenthal-Lee, SPD blogunda Çarşamba günü yayınlanan bir yazıda olayın özetini anlattı. Hırsızlık olayı, hırsızın bir BMW’nin içerisinde unutulan anahtarı görüp arabayı kaçırması ile başlamış. Ancak bu noktada kazanan taraf teknoloji oldu. Sadece bir gün önce evlenmiş olan araç sahibi hırsızlığı öğrendiğinde, polis BMW firması ile iletişime geçti ve firma, aracın Seattle’ın Ravenna mahallesinde olduğunu gördü. Araç park edilmiş ve halen çalışmaktaydı, aracı çalan şüpheli de direksiyonda uyuyordu. BMW çalışanları, aracın kapılarını uzaktan kilitlediler.  Hırsızda araç kilitlendikten sonra araçta kapana kısıldı.

Üzerinde az bir miktarda uyuşturucu bulunan 38 yaşındaki şüpheli, otomobil hırsızlığı ve uyuşturucu bulundurmaktan King County Hapishanesine gönderildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir