Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Güney Kore Plazma Madde Çalışmasıyla Gündemde

Güney Kore Plazma Madde Çalışmasıyla Gündemde

admin admin -

Teknoloji ile beraber enerji ihtiyacının sürekli olarak artması artık sınırsız enerji kaynakları üzerinde çalışmalar yapılmaya başlandı. Daha çok enerji elde etmek ve daha sürekli enerji elde etmek için yapılan sınırsız enerji çalışmaları için son çalışmaları yapan ise Güney Kore oldu. Özel kurulmuş olan füzyon merkezlerinde yapılan çalışma ile beraber gündeme gelen sınırsız enerji testlerinin ilk ayağının da yapıldığını belirtelim. Söz konusu testlerde ise kullanılan maddenin dördüncü hali olan plazma hali olduğu da açıklandı. Katı, sıvı, gaz ve plazma hali olarak sınıflandırılan maddelerin plazma hali üzerinde yapılan çalışma ile beraber sınırsız enerji kullanımı için de ilk adımlar atılmış oldu.

Isıtılan Plazma Hali Kontrol Edildi

Maddenin plazma hali ile yapılan bu enerji çalışmalarının neticesinde ise ilk olarak maddenin plazma halinin oldukça yüksek ısılara çıkarıldığı ve bu ısılarda plazma halinin 70 saniye gibi bir süre için kontrol edilmesini de sağlayan bilim adamları böylelikle sınırsız enerji kaynakları konusunda da ilk çalışmaları yapmış oldu.

Şu an için sadece 70 saniye gibi bir süre boyunca kontrol edilebilen maddenin plazma hali için çalışmalarında sürdüğü belirtiliyor. Sınırsız enerji kaynağı elde etmek için yapılan bu çalışmalar fosil yakıt tüketimini ne kadar azaltır bilinmez ama tüm dünya genelinde artık yenilenebilir enerji kaynaklarına karşı yeni bir ilgi oluştuğunu da söylemek gerekiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir