Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. GTA 5 Oyuncusu 11 Yaşındaki Çocuk Kanada’yı Birbirine Kattı

GTA 5 Oyuncusu 11 Yaşındaki Çocuk Kanada’yı Birbirine Kattı

admin admin -

Çocukken herkesin bilgisayar başından kalkmayarak oynadığı şehir-suç simülasyonu olan GTA oyunu bu sefer ciddi bir soruna  yol açtı.

Kanada’da yaşayan 11 yaşındaki küçük bir çocuk GTA 5 oyunundan etkilenerek ailesinin arabasını kaçırdı. GTA 5 oyunundan etkilenen 11 yaşındaki çocuk tüm gecesini bilgisayar başında bu oyunu oynayarak geçiriyor. Oyundaki yaşananları gerçek hayata aktarmak isteyen Kanada’ lı çocuk bir gün ailesinin arabasını çalarak evden kaçıyor. Çocuğun arabayı alıp evden kaçmasının ardından Kanada polisi anında harekete geçiyor ve genç suç dehasını otoban 400 üzerinde yakalıyor. Çavuş Kerry Schmidt’ in sosyal medyada paylaşarak duyurduğu olay, geniş yankı uyandırdı. 11 yaşındaki küçük çocuğun yaptığı olayı takdir etmek gerekse de kimsenin başına bir iş gelmeden olay çözümlendi.

GTA 5 şehir-suç simülasyonu ve bu konuda gerçekten başarı toplayan bir oyun. GTA serisinin içeriğini ve beraberinde getirdiği tartışmaları herkes biliyor. Çocukların bu oyunun etkisi altında kaldığından bahsediliyor. Bu kesinlikle doğru olabilir çünkü GTA oyunlarının üzerinde her zaman +18 yazıyor ve 18 yaşından küçük çocukların oynamasının sakıncalı olduğunu anlıyoruz. O yüzden 11 yaşındaki bir GTA oyuncusu böyle bir karışıklığa sebep oluyorsa en az GTA’da bu olaydan sorumlu.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir