Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Google Yenilenebilir Enerji Kullanacak

Google Yenilenebilir Enerji Kullanacak

admin admin -

Öncelerinde de enerji tasarrufu konusunda çalışmalar yapan popüler arama motoru Google, 2017 yılında yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçeceğini duyurdu.

Arama motorundan fazlasına sahip olan Google, enerji yönetimi ile ilgili yeni bir duyuru yaptı. Google, 2017 yılı itibari ile yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçeceğini duyurdu. Tamamen internet üzerinden hizmet sağlayan Google, sahip olduğu yüzlerce hatta binlerce sunucu ile Dünya’da yüksek enerji tüketimi konusunda önde olan firmalardan bir tanesi. Yıllardır çevreyi korumaya yönelik çalışmalara imza atan şirket, 2017 ile birlikte çevreyi korumak adına en önemli hamleyi atacak. Endüstri ortalamasına bakış kendi sunucuları yüzde 50 daha az güç tüketen Google, gelecek yıldan itibaren tüm global operasyonlarında yenilenebilir enerji kullanacak.

Bir rüzgar enerjisi santraliyle ilk anlaşmasını 20160 yılında imzalayan şirket, 20147 yılından itibaren yenilenebilir enerji kullanan şirket olarak, 2.6 gigawatt’lık bir güneş ve rüzgar enerjisi kapasitesi satın alacak.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir