Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Google Play, Yükselenler Listesi Özelliğini Kullanıma Açıyor – Güncel Google Play Store APK indir

Google Play, Yükselenler Listesi Özelliğini Kullanıma Açıyor – Güncel Google Play Store APK indir

admin admin -

Google tarafından geliştirilen Google Play Store uygulama mağazası tasarımda yaptığı değişiklik ile En Çok İndirilen uygulamalar özelliğini Yükselenler Listesi olarak güncellemeye başladı. En Çok İndirilen uygulamaları genellikle kategorilere ayırarak kullanıcıların takip etmesini sağlayan Google Play Store yaptığı değişiklikle tüm kategorilerin Yükselenlerini listelemeye başladı.

Yapılan değişiklik ile birlikte Google Play Store uygulama, oyun, kitap, dergi, film gibi içeriklerin en hızlı yükselenleri olarak adlandırdığı özel bir sayfa üzerinden tüm içerikleri aynı sayfa içerisinde sıralamaya başladı. Bu sayede kullanıcılar karşılaştırmalar yaparak uygulama, oyun, kitap, dergi ve filmleri inceleyebilecekler.

Yeni Tasarım Yakında Güncellenecek

Google, şu sıralar Google Play Store mağazasındaki tasarım üzerine çalışmalarını devam ettirerek uygulama mağazasını daha kullanışlı bir hale getirmeye çalışıyor. Yapılan değişikliklerde dikkat çeken kısımsa eskiden Ücretli veya Ücretsiz En Popüler olan başlıklar En Popüler şeklinde değiştirilmiş ve karışık bir şekilde listelenmeye başlanmış.

Google tasarımı değiştirirken bir yandan kullanıcıların ihtiyacı olan uygulamaları hızlı bir şekilde ulaşabilsin diye kategorileme ve listelemeler ile ilgili ufak tefek değişiklikler yapmaya devam edecek gibi görünüyor. Şuan için yapılan değişiklikler kısıtlı sayıdaki kullanıcıları kapsıyor olsa da, yakın bir süre sonra genel bir güncelleme ile tüm kullanıcılarda değişikliklerin aktif olması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir