Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Google Campus Berlin’ de

Google Campus Berlin’ de

admin admin -

Google Campus Dünya genelinde 6 adet bulunan girişimcilik merkezine bir yenisi daha ekleniyor. Almanya ülkesinde açılacak olan yeni Google Campus Küçük İstanbul olarak bilinen Berlin’ şehrinin Kreuzberg bölgesinde açılacaktır.

Avrupa girişimcilik merkezi olarak düşünülen işlemlerin gerek Bretixit öncesinde gerekse Brexit sonrasında önemli bir yere sahiptir. Türklerin çoğunlukla yaşamakta olduğu Kreuzberg girişimcilik için merkezi bölge olarak gösterilmekte. Türklerin girişimcilik alanındaki ilerleme kaydetmesi muallak. Lakin yine de Google Campus’ e katılım gösterilerini beklemeliyiz.

Campus projesi kapsamında sorumlu yönetici olan Mary Grove girişimcilik alanındaki girişimcileri desteklemek konusunda kararlı olduğunu ve Berlin’ i seçerek de mevcut girişimci eko sistemini destekleyeceğini dile getirmiştir. Özellikle girişimcilik alanında tam destek olan Google yaş üzeri ve girişimci annelere özel etkinlikler düzenlemekte.

Girişimcilik ruhunu farklı kesimlere taşımaya çalışan Grove sadece teorik açıdan değil ürün yönetimleri ve tasarım gibi alanlarda da pratik tecrübeli paylaşımlar yapmayı hedef almakta. Tüm bu çalışmalar kapsamında Avrupa nüfusu kapsamında tamı tamına 500 milyon kişiye hitap edilmekte.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir