Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Google Aramalarında Yeni Dönüşüm

Google Aramalarında Yeni Dönüşüm

admin admin -

Google en çok kullanılan arama motoru olma özelliğine sahip. Bunun nedenlerinden biri de kendini sürekli olarak yenileyip geliştiriyor olması. Google internet devi olarak adını duyurmayı başardı. Şimdi de yeni bir özelliğini devreye sokmayı planlıyor. Arama sonuçlarını bir web portalına dönüştürmeyi planlıyor.

 

Google Arama Motorunu Kullanıcıları İçin Geliştiriyor

Google arama motorlarında oldukça çok özellik ve bilgi gösteriyor. Bu durumda web yayıncılarının pek hoşuna gitmiyor. Google üzerinden arama yapan kullanıcılar arama motorunda ayrıntılı olarak aradıkları bilgiyi bulabiliyor. Bu sayede de web sitesine tıklama ihtiyacı görmüyorlar. Bu durumda da web sitesine tıklanma oranı düşüyor ve bu web yayıncılarını hiç memnun etmiyor. Kullanıcılar ise bu durumdan oldukça memnun. Çünkü onlarca siteye tek tek girip araştırma yapmadan arama motorundan gerekli bilgiye ulaşabiliyorlar. Yani sonuca ulaşan kullanıcılar sayfaya girmiyor ve bundan da oldukça memnunlar.

 

Google yeni bir hizmet olarak da yemek tarifi vermeye başlıyor. Bunlara yiyecek ve içecek aramalarından ulaşmak mümkün. Çeşitli sitelerden aldığı farklı tarifleri arama motorunda gösterecek. Böylelikle kullanıcılar en doğru ve istedikleri tarife daha kolay ulaşacaklar. Birbirinden farklı siteleri gezmelerine gerek kalmayacak. Bu uygulama kullanıcıların web sitesine girmelerine gerek bırakmayacağa benziyor. Bu durumda da yemek tarifi siteleri Google’dan şikayetçi olacak gibi. Google bu hizmetle kullanıcıları memnun ederken web yayıncılarını ise memnunsuz bırakacağa benziyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir