Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Google Allo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Allo Nedir, Nasıl Kullanılır?

admin admin -

Bir mesajlaşma uygulaması olarak tasarlanan Google Allo, mesajlaşma alanında getirdiği yenilik ve görsel arayüzü ile vazgeçilmez uygulamalardan biri olacak gibi görünüyor.

 

Akıllı telefonlarımızda yer alan ve en çok indirilenler listesinin en başlarında yer alan Whatsapp ve Facebook Messenger gibi mesajlaşma programlarına bir alternatif de Google’dan geldi. Yeni yeni piyasada yer edinmeye çalışan Google Allo şimdilik Google Play üzerinden ön kayıt alıyor.

 

Google Allo Özellikler:

Google Allo, Whatsapp’tan aşina olduğumuz uçtan uca şifreleme protokolünü kullanıyor. Allo’un diğer mesajlaşma programlarından artı olarak bize sunduğu en önemli özellik ise Google Asistan ile birlikte çalışması olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede kullanıcılar mesajlaşmadan çıkmadan her türlü bilgiye istediği anda @google yazarak Google Asistan ile sahip olabiliyor.

 

İndirme ve Kurulum:

Google Play üzerinden Google Allo’yu indirerek kullanmaya başlayabilir ve daha çok kullanıcıya ulaşmak için arkadaşlarınızı bu uygulamayı yüklemek için davet edebilirsiniz.

 

Google Allo uygulamasını indirdikten sonra kurulum otomatik olarak başlayacaktır. Kurulumun bazı esnalarında sizden bilgi girişi isteyecek olan uygulamanın ihtiyaç duyduğu izinleri dikkatle incelemenizi öneriyoruz. İzinler tarafınızdan sağlandıktan sonra program telefon numaranızı doğrulamanızı isteyecektir. Gelen ekrana cep telefon numaranızı yazarak kurulumu tamamlayabilirsiniz. Telefon rehberinde yer alan kişilerinizi Google Allo programına aktararak Google Allo rehberi oluşturmak da yapabilecekleriniz arasında bulunuyor.

 

Google Asistan ile birlikte sunulan Google Allo programı şimdiden epey kullanıcıya ulaşmış durumda.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir