Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Facebook’un VR Uygulaması Facebook 360 Ortaya Çıktı

Facebook’un VR Uygulaması Facebook 360 Ortaya Çıktı

admin admin -

Uzun süredir sanal gerçeklik alanında çalışmalar yürüttüğü bilinen sosyal medya devi Facebook çalışmalarında nihayet sona ulaştı. İlk VR ürünü olarak Facebook 360 resmi olarak duyuruldu. Peki nedir bu Facebook 360, detalı inceleyelim.

Facebook’un geliştirdiği sanal gerçeklik uygulaması ile birlikte artık 360 derece fotoğraflar ve videolar çok net bir şekilde görüntülenebilecek. Facebook, kullanıcıların aslında bu 360 derece fotoğraf ve video yüklemesine bir süredir destek veriyordu. Bugüne dek siteye yüklenmiş olan bir milyondan fazla 360 derece video ile birlikte 25 milyon fotoğraf Facebook 360 ile çok daha net ve heyecan verici görünecek.

Facebook 360 Dört Farklı Kaynak Bulunduruyor

Explore adı verilen uygulama kaynağı ile birlikte artık 360 derece videolar ve fotoğraflar kuşbakışı görüntülenebilecek.

Following özelliği ile ise takip edilen kullanıcıların 360 derece içeriklerine erişilebilecek.

Saved özelliği ile internet üzerinde bulunan VR içerikli görsel ve medya içeriği rahatça görüntülenebilecek hatta kaydedilebilecek.

Timeline özelliği ise kullanıcının sahip olduğu 360 derece medya içeriklerini zamana ve türe göre sınıflandırılmasını sağlayacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir