Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Facebook Yorumlarında GIF Butonu Dönemi Başlıyor

Facebook Yorumlarında GIF Butonu Dönemi Başlıyor

admin admin -

Facebook, kendi servislerini güncelleştirmeye ve geliştirmeye son hız devam ediyor. Instagram, WhatsApp gibi uygulama ağlarının sık sık yeni özellikler kazanmasıyla gündemden düşmeyen Facebook, bu kez kendi sosyal ağında yorum kısımlarında büyük bir yeniliğe gitmeyi planlıyor. Son dönemin popüler resim uzantısı GIF özellikli resimlerin yorumlarda da kullanımını amaçlayan Facebook, çok yakın zamanda GIF uzantılı görsellerin yorumlarda paylaşılmasına imkan verileceğini ve bu amaçla bir GIF butonu tasarımını test ettiklerini doğruladı.

GIF butonları malum bilindiği gibi gönderilere hareketli ifade veya görselle yorum göndermek üzere sitede yerini alacak. Sosyal medya devi Facebook, GIF butonu ile bu uzantıda resim ve iconların rahat bir şekilde paylaşılabilmesini sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca bu buton aracılığıyla GIF ile yorum yapmak isteyen kullanıcının bu tür içeriği aramasına da gerek kalmayacak. Halihazırda sistemde birçok GIF ekli olarak bulunacak.

Facebook Tarafından GIF Butonu Doğrulandı

Facebook yetkililerinden gelen açıklamaya göre GIF butonu ile Giphy ve Tenor gibi popüler GIF sitelerindeki özel fotoğraflara anında ulaşılabilecek. Bu sitelerle de bu konuda anlaştıklarını belirten yetkili test aşamasında olan bu özelliğin tam olarak ne zaman kullanıma gireceği hakkında kesin bir bilgi vermedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir