Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Facebook, Prisma’nın Erişimini Kesti

Facebook, Prisma’nın Erişimini Kesti

admin admin -

Bu yılın en popüler uygulamalarından biri olan Prisma, bir süre önce Facbook’a eklenmişti. Facebook, aynı gün canlı yayın özelliğini getireceğini açıklamıştı. Sonrasında Facebook, Prisma’nın canlı videolara efekt eklemesini sağlayan API erişimini kesti. Facebook, Prisma’nın canlı yayın özelliğini kopyaladığını söyledi.

Bir süre önce Prisma’nın Facebook’ta canlı yayın özelliğine efekt ekleme erişimi vardı. Sonrasında Facebook, bu erişimi kesti. Kesmesinin sebebi ise Prisma’nın bu özelliği kopyaladığını iddia etmeleriydi. Rus uygulaması Prisma, bu ayın başlarında Facebook canlı yayın videolarında etkileyici filtreler uygulamaya başladı. Aynı gün, Facebook, canlı yayın özelliğini getireceğini duyurdu. Facebook, şirketin API’leri sayesinde Prisma’nın canlı videolara erişimini engelledi ve Prisma’nın aslında bu özelliği kopyaladığını iddia etti. TechCrunch, Facebook’un Prisma’ya yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “Uygulamanız, videoyu bir mobil cihaz kamerasından aktarıyor ve bu film zaten Facebook uygulaması aracılığıyla yapılabiliyor. Canlı Video API’sı, insanların profesyonel kameralar, çok kameralı kurulumlar, oyunlar veya ekran görüntüleri gibi diğer kaynaklardan canlı video içeriği yayınlamasına izin vermek için hazırlanmıştır. ”

Facebook, canlı API’si SSS’i ile ilgili, akıllı telefon kameralarının yasaklandığını açıkça dile getirmeden “canlı içeriği doğrudan herhangi bir kameradan Facebook’a göndermenizi sağlar” dedi. Facebook, geliştiricileri Prisma’nın kullandığı efekt tipinde benzer efektleri bir şekilde  kullanmaya teşvik ediyor.

Facebook’un yasaklama ile ilgili açıklaması, şirketin canlı API’yı akıllı telefonların dışındaki kameralara pazarlamaya kalksa bile, kendi SSS’sine gerçekten de uymadığını ifade ediyor. Facebook’un kendi video filtrelerinin yanı sıra,

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir