Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Facebook Arama Geçmişini Silme

Facebook Arama Geçmişini Silme

admin admin -

Günlük hayatın vazgeçilmez sosyal ağlarından olan Facebook, pek çok kişinin hayatında önemli bir yer ediyor. Yaklaşık 1.5 milyar aktif kullanıcısı ile yapılan tüm işlemler ve aramalar Facebook üzerine kayıt işlemi gerçekleşiyor. İstenildiği zaman bu bilgilere ulaşmak mümkündür. Ancak istenildiğinde bu bilgilerin silinmesi de bir o kadar kolay. Genel olarak arama geçmişinin silinmesi yeni bir ilişkiye başlandığında ortaya çıkar. Böylelikle geçmişte olan tüm sevgililer ya da flört dönemindeki kimseden iz bırakılma. Ya da ilişki içinde karşı tarafın kabul etmeyeceği bir şey Facebook üzerinden yapıldığında, ( beğeni, yorum, paylaşım, mesajlaşma gibi) silme işlemi tercih edilir. Bunun nedeni ise artık herkes herkesi Facebook üzerinden takip ederken, yaptığı özel aramalar, beğeni ve yorumlar ile kimlerle ilişki içinde olduğunu bilebilmesi. Eğer aldatılıyor iseniz mutlaka Facebook üzerinden bir ipucu yakalamak mümkün. Bu yüzden çoğu kişi ilişkisini riske atmamak için bu işlemi kullanır.

 

Arama Geçmişinin Silinme İşlemi

 

Facebook uygulaması içerisinde iken sağ üst sekmede yer alan profil resmine tıklayarak kendi profilinize ulaşın.

Kapak fotoğrafının sağ alt kısmında bulunan ‘Hareket DökümünüGör’ linkini tıklayın.

Burada şu ana kadar arama yaptığınız kişiler, beğeniler, yorum ve paylaşımlar bulunur. Sayfanın sol kısmında bulunan ‘Daha fazla’ seçeneğini seçin.

Mor ok ile gösterilen ‘Ara’ seçeneği ile arama geçmişi sayfasını açın.

En son olarak da sayfanın sağ üst kısmında bulunan ‘Arama Kayıtlarını Sil’ botunu seçildikten sonra çıkan uyarı yazısı kabul edilerek tüm arama geçmişi temizlenmiş olur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir