Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Facebook, Android telefonlarda %20 daha fazla batarya kullanıyor

Facebook, Android telefonlarda %20 daha fazla batarya kullanıyor

admin admin -

Android tabanlı akıllı telefonlarda kullanılan Facebook uygulamasının pil performansını %20 etkilediği ortaya çıktı. Tech World Zone teknoloji dergisinin yaptığı test sonuçlarına göre Facebook ve Facebook Messenger uygulaması bulunmayan telefonlar, Facebook ve Facebook Messenger uygulamasının yüklü olduğu telefonlara göre %20 daha uzun batarya ömrüne sahip.

Facebook uygulamasında yapılan güncellemeler ile birlikte uygulama boyutu gittikçe artmakta bu nedenle telefonlarda hafıza problemine neden olmasının yanında şimdi de uygulamadaki yenilikler, senkronizasyon işlemleri gibi arka planda çalışmaya devam eden Facebook bu yüzden akıllı telefonların batarya kullanımını %20 etkiliyor.

%20 Daha Uzun Kullanmak İçin

Facebook uygulamasının batarya tüketimini engellemek için Facebook ve Messenger uygulamalarının senkronizasyon işlemlerini kapatarak akıllı telefonlarınızın batarya süresini uzatabilirsiniz. Ayrıca Facebook ve Messenger uygulamasını akıllı telefonlarınızdan kaldırarak, web tarayıcılarınız üzerinden Facebook mobil ara yüzü ile Facebook hesaplarınıza giriş yapabilirsiniz.

Facebook’un genel olarak akıllı telefonunuz üzerinden birden fazla işlemi aynı anda yapmaya çalışmasının ardından akıllı telefonlarınızın performans düşüşü problemi de ortaya çıkıyor. Arka planda sürekli veri alışverişi yapan Facebook bu yüzden akıllı telefonlarınızın yavaşlamasına da sebep oluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir