Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Evlilik Kredisinde Düzenlemeler Başladı! 150 bin TL Faizsiz Kredi!

Evlilik Kredisinde Düzenlemeler Başladı! 150 bin TL Faizsiz Kredi!

admin admin -

 

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri zamanında hükümet tarafından vaatler arasında sunulan evlilik kredisinde düzenlemelerde sona gelindi. Yeni evlenecekler için bir müjde ve faizsiz olması yarar sağlayacak. 150 bin TL tutarında faizsiz olan kredi nasıl çekilir?

Evlilik planı yapan gençler için verilecek bu tutara dair düzenlemelerde sona gelindiği belirtiliyor. Son olarak hangi bankaların vereceği ve hangi tarihte bu kredilerin verileceği soruluyor.

Evlilik Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Seçimden sonra belirtilen evlilik kredisinin tam olarak şartları noktasında çalışmalar devam ediyor. 2 yıl geri ödemesiz bir şekilde verileceği belirtilmişti. Ayrıca 48 ay vadeli olarak verileceği ve son olarak farklı bir şartın olup olmayacağı söz konusu oluyor. Aile ve Gençlik bankası olarak kurulacak sistem üzerinden verileceği de belirtilmişti.

Aile kavramına destek vermek için ortaya çıkan bu kredinin direkt olarak gençlere yönelik olması ülkemizde evlilik verilerinin artmasına sebebiyet verecektir. Geleceğe güvenli bir şekilde adım atanlar için her zaman yardımcı olacaklarını belirterek bu krediden sizlerde yararlanabilirsiniz.

Başvurunun ne zaman başlayacağı ve şartları noktasında bilgilerin ise yakın bir zaman içerisinde verileceği belirtiliyor. Son olarak açıklamanın ise Cumhurbaşkanı tarafından sunulacağı belirtildi. Bu krediye dair dolandırıcılık durumları da ortaya çıkmaya başladı. Burada dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Sahte sitelerde yer alan evlilik kredisi gibi yazılara asla tıklamayın!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir