Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Emine Erdoğan, AKDENİZ-PA Ödülü’nü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Aldı

Emine Erdoğan, AKDENİZ-PA Ödülü’nü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Aldı

haberci haberci -

Emine Erdoğan, Çevre Bakanı İle Buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Devlet Konukevi’nde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile bir araya geldi. Görüşme sırasında, Özhaseki tarafından Sıfır Atık projesi nedeniyle alınan AKDENİZ-PA ödülü Emine Erdoğan’a takdim edildi.

Emine Erdoğan’ın Memnuniyeti

Birleşmiş Milletler Sıfır Atık Yüksek Düzeyli Şahsiyetler Danışma Kurulu Başkanı Emine Erdoğan, Sıfır Atık projesinin uluslararası bir ödüle layık görülmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Projenin çevreye duyarlı herkesin gönlünde yer ettiğini vurgulayan Erdoğan, ödülü doğa dostları adına kabul etmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Bakan Özhaseki’nin Değerlendirmesi

Çevre konusunda Türkiye için önemli bir proje olan Sıfır Atık hareketinin Bakan Özhaseki tarafından övgüyle karşılandığını belirtti. Özhaseki, projenin Türkiye’yi dünya çapında temsil eden bir marka haline geldiğini ve uluslararası alanda önemli bir başarı elde ettiğini ifade etti.

Ulusal ve Uluslararası Ödüller

Sıfır Atık projesi, Türkiye’nin çevre bilincine olan bağlılığını ve sürdürülebilir gelecek adına attığı adımların nişanesi olarak görülüyor. Proje, uluslararası alanda da birçok ödül almış ve Türkiye’nin çevre konusundaki kararlılığını göstermiştir.

İlgili Yazılar