Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Elektrikli Taksiler Türkiye’de Yollara Çıkıyor!

Elektrikli Taksiler Türkiye’de Yollara Çıkıyor!

admin admin -

İstanbul Taksiciler Odası, Renault, Greenway ve DenizBank ortaklığıyla ortaya çıkan “Elektrikli Taksi Projesi”yle beraber İstanbul’da yüzlerce elektrikli taksi yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Bu projede tamamen elektrikle çalışacak olan ve çevre kirliliğine neden olmayacak geleceğin otomobil konseptine uygun, özellikle de şehir içi ulaşımlarının vazgeçilmez adayı olmaya hazırlanan elektrikli otomobiller taksi olarak İstanbul trafiğinde hizmet vermeye hazırlanıyor. Hatta şimdiden Elektrikli Taksi Projesi kapsamında ilk taksilerin İstanbul Taksiciler Odası’na teslimatı yapıldı bile. Nisan ayı içerisinde 20 adet elektrikli taksi daha teslim edilecek ve bu taksileri yollarda görmeye kısa bir süre içerisinde alışacağız.

Renault Zoe adıyla üretilen elektrikli taksiler bu proje dahilinde 2017 yılının sonuna kadar 600 elektrikli taksi ile İstanbul trafiğinde vatandaşların hizmetine sunulacak. Elektrikli taksilerin çevre kirliliğinde de önemli bir yerinin olacağı düşünülüyor. Zira 7/24 trafikte olan LPG ve Benzinli taksilerin yerine geçecek olması çevre ve hava kirliliğinin oranını azaltacağa benziyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir