Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan Efes-2024 Tatbikatı’nda Terörle Mücadele ve Dış Politika Mesajları Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Efes-2024 Tatbikatı’nda Terörle Mücadele ve Dış Politika Mesajları Verdi

haberci haberci -

Barış Odaklı Tatbikat: Hiçbir Ülke Hedef Alınmıyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes-2024 Tatbikatı’nda terörle mücadele ve dış politikaya ilişkin önemli mesajlar verdi. “Efes-2024 tatbikatında hiçbir ülke hedef alınmıyor” diyen Erdoğan, tatbikatın barışı destekleme harekatına dayalı jenerik bir senaryo üzerinden icra edildiğini belirtti.

Milli Savunma Sanayisi Gücümüze Güç Katıyor

Erdoğan, savunma sanayi alanında da önemli gelişmeleri paylaştı. Geçen yıl 185 ülkeye 230 çeşit ürün ihraç eden Türkiye’nin, 5,5 milyar dolarlık ihracata ulaştığını ve 10 milyar 240 milyon dolarlık yeni sözleşme imzaladığını açıkladı.

Suriye’deki Duruma Sert Tepki

Suriye’deki gelişmelere de değinen Erdoğan, Türkiye’nin çıkarlarına saygı duyan herkesle işbirliğine hazır olduklarını belirtirken, bölgedeki terör örgütlerine karşı kararlı bir duruş sergileyeceklerini vurguladı.

Dış Politikada Yeni Açılımlar

Son dönemde dostların sayısını artırmak amacıyla önemli adımlar attıklarını belirten Erdoğan, “Hiçbir ülkeye karşı husumet ve ön yargı beslemediklerini” vurgulayarak yeni açılımlarla yol almaya devam edeceklerini söyledi.

İsrail’in Soykırımı: İnsanlığın Bittiği Nokta

İsrail’in Refah saldırısını sert bir dille eleştiren Erdoğan, mülteci kampına düzenlenen hava saldırısını “insanlığın bittiği nokta” olarak nitelendirdi. Soykırım olarak değerlendirdiği saldırının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

İlgili Yazılar