Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bir Efsane Doğalı 62 Yıl Oluyor

Bir Efsane Doğalı 62 Yıl Oluyor

admin admin -

24 Şubat 1955 yılında doğan ve teknoloji dünyası adına en önemli kişilerden biri olarak kabul edilen efsane Steve Jobs’un geçtiğimiz günlerde doğum günüydü. Şu an yaşasa 62 yaşında olacak olan Steve Jobs, teknoloji dünyasına birçok yeni şey katan biriydi.

Dünyanın en çok bilgisayar ve telefon ürünleri üretip, pazarlayıp satışa sunan ve çok popüler olan Apple şirketinin kurucularından biri olan Steve Jobs, birçok kişi tarafından teknolojiyi başka boyutlara taşıyan birisi olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda bilgisayar ve telefon ürünlerinin önderlerinden ve geliştiricilerinden biri olarak kabul edilen Jobs, 5 Ekim 2011 yılında 56 yaşında vefat etmişti.

1976 yılında kurulan Apple şirketini geliştirmek için hayatını veren Jobs, birçok yaptığı ürünle teknojali dünyasına devrimler yaşatmıştı. İlk olarak Apple’ın kurucu ortaklarından biri olan arkadaşı Wozniak ile kendi yaptığı bilgisayarı tanıtan Jobs, daha sonrasında kendisini geliştirerek ticarete atıldı. Ticaret piyasasında da başarılara ulaşan ve adeta devrimler yapan Jobs’a göre bu işte başarılı olabilmek için en iyi şeyin tasarım olduğunu düşünmekti.

Reed Koleji mezunu olan Jobs, bir aralar şirket içinde oluşan bir tartışma sonrasında görevinden ayrılıp Apple’a veda etmişti. Ancak Apple için önemli yere sahip olan Jobs’un Apple’dan ayrılmasından sonra Apple şirketi zor günler atlatmıştı. 96 yılında tekrar Apple’a giren Jobs, şirkete tekrardan girmesiyle teknoloji adına birçok devrime imza atmıştır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir