Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bilgisayarların Önemli Bir Eksiği Tamamlanıyor

Bilgisayarların Önemli Bir Eksiği Tamamlanıyor

admin admin -

Microsoft, Windows Donanım Uyumluluğu kapsamında önemli bir adım attı, dizüstü bilgisayarlarda yıllardır devam eden bir eksikliği tamamladı.

 

Dizüstü Bilgisayarlarda Dokunmatik Özellik Olmak Zorunda

Microsoft, ilerleyen günlerde sunuma çıkacak Windows 10 tabanlı dizüstü bilgisayarlarda donanım özelliklerini artırıyor. Bundan sonra dizüstü bilgisayarlarda Dokunmatik yüzeyler hassas bir şekilde olmak zorunda. Çin’de yapılan WinHec konferansında Windows 10 dizüstü bilgisayarlar için yüksek performansı olan ve hassas dokunmatik yüzeylerin olması zorunlu hale getirildi. Windows 10’un son sürümü ile beraber hareket tabanlı özelliğinin olması nedeniyle bu yüzeylerin bir gereksinim olduğunu belirtti. Önceden varolan dokunmatik yüzeylerle bu dokunuşların algılama seviyesinin yeterli olmadığını ve şirketin Precision Touchpad adında bir teknoloji geliştirerek pek çok markanın yıllardır var olan sorununa çözüm getirdi.

 

Windows Donanım Uyumluluğu Programı İçin Gerekenler

Bu program tüm dizüstü bilgisayarlar için geçerli değil, Windows Donanım Uyumluluğu programı içerisindeki Windows 10 için hazır sertifikasını almak isteyen markalar Precision Touchpad teknolojisine uyum sağlayan dokunmatik yüzeyli bilgisayarlar yapmak zorundadır. Yani bu programı almak isteyen büyük markalar bu teknolojiye uygun bilgisayarlar üretmek zorunda kalacaklar.

 

Precision Touchpad Standartlarında Olan Dizüstü Bilgisayarlar

Acer; Aspire R 15 R5-571T-57Z0

Asus; ROG GL502VT, Q534UX, Q324UA, Q304UA

Dell; Inspiron 13, Inspiron 15, Inspiron 17, Latitude 12, Latıtude 14, XPS 13, XPS 15

Lenovo; Yoga 910

Samsung; ATIV Book 9 Spın, Galaxy TabPro S, Notebook 7 Spın

 

Type Cover’lı Microsoft Surface ve Surface Book Precision Touchpad teknolojisine uyumlu olarak sunulmuştur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir