Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AT&T Ve Verizon da YouTube’a Cephe Alan Şirketler Arasına Katıldı!

AT&T Ve Verizon da YouTube’a Cephe Alan Şirketler Arasına Katıldı!

admin admin -

Google kısa bir süre önce artık “sevmediği” platformlara reklam vermeyeceğini ve reklamlarını almayacağını açıklamıştı. Google’ın bu kararına kullanıcıların ve şirketlerin tepkisi çok büyük olmuştu. Ünlü Amerikan GSM operatörleri olan AT&T ve Verizon yaptıkları açıklamada “YouTube’da terörizm ve nefret destekli içeriklerin yanında reklamlarımızın olmasından endişeliyiz. Yapılan açıklamada ayrıca YouTube’un sahibi olan Google’ın söz konusu olan bu videoları kaldırana kadar şirketlerin YouTube’a reklam vermeyecekleri açıklandı.

Bilindiği gibi kısa bir süre önce ünlü Alman otomotiv devi Volkswagen, Fransız kozmetik şirketi L’Oréal, İngiliz gazetesi The Guardian ve Japon otomotiv devi Toyota, YouTube ve Google’daki nefret ve terörizm içeren paylaşımlardan dolayı reklamlarını YouTube üzerinden çektiklerini duyurmuşlardı.

Google’ın son açıklamasına göre YouTube’a dakikada 400 saatlik bir video yükleniyor kullanıcıların şüpheli olarak işaretlediği videoların yüzde 98’inin 24 saat içerisinde incelenip nihai kararın veriliyor. Ancak görünen o ki böyle bir durum söz konusu değil. Bakalım ilerleyen günlerde markalar ile YouTube arasında ki savaş nasıl devam edecek? 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir