Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Apple’ın iOS İşletim Sistemi Android’den Daha Fazla Sorun Yaşatıyor

Apple’ın iOS İşletim Sistemi Android’den Daha Fazla Sorun Yaşatıyor

admin admin -

Özellikle son zamanlarda Apple ve Samsung gibi devlerin kıyasıya rekabet içerisinde bulunduğu telefon piyasalarında Android işletim sistemi kullanan müşterilerin sorun ile karşılaşma oranı %47 olurken İOS işletim sistemine sahip müşterilerin karşılaştığı sorun oranı ise  % 62 olarak hesaplandı.

Geçen senenin en çok sorun veren telefonu Note 7 olmasına rağmen bu kadar fazla sorun ile karşı karşıya kalan kullanıcıların bu araştırmadan sonra gerçekten şaşırtıcı sonuçlar aldığını sizlere belirtmek istiyoruz.

Apple markasına sahip olan ürünlerin oldukça pahalı olduğun günümüzde bu kadar çok sorunla karşılaşması akılarda soru işaretlerinin kalmasına neden oldu.  Özellikle Apple markası ürünleri üzerinde yapılan detaylı araştırmadan sonra firmanın en çok karşılaştığı sorun olarak dokunmatik sorununun olduğunu belirtmek istiyorum. Burada kullanıcıların dokunmatik dışında aynı zamanda ses  ve kamera konusunda ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kaldığını sizlere belirtmekte fayda var.

Android işletim sisteminde de aynı sorunların olduğunu düşündüğümüz zaman bakalım 2017 yılı içerisinde karşımıza çıkacak olan modellerde ne gibi sorunlar baş gösterecek merak konusu. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir