Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Apple’ın Gidişsatı Hiç İyi Değil

Apple’ın Gidişsatı Hiç İyi Değil

admin admin -

Apple CEO’su Tim Cook her şeyin yolunda olduğunu söylese de, rapordaki rakamlar Apple’ın gidişatının hiç iyi olmadığını gösteriyor.

Yeni gelen raporlara göre Apple ‘ın akıllı saat tarafında pek de parlak bir dönem geçirmediği gözüküyor. Buna göre en son veriler 2016’nın üçüncü çeyreğinde yalnızca 1.1 milyon ünite satışla Apple Watch’lara olan ilginin azaldığı gözlemleniyor. Bu rakam geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında 2.8 milyon ünite daha az. DC’nin yeni Worldwide Quarterly Wearable Device Tracker istatistiklerine göre bu durum Apple ‘ın giyilebilir cihaz pazarındaki payında çok ciddi bir düşüş anlamına geliyor. Firmanın 2015’te yüzde 17.5 olan pazar payı bir yıllık bir sürenin ardından yüzde 4.9’a geriledi. Söz konusu tablonun ikinci nesil Apple Watch’ların piyasaya sürülmesinde geç kalınmasıyla ilgili olduğunu söylemek mümkün. IDC ayrıca akıllı saat kategorisindeki rekabetin giderek artmasının da bu durumda etkili olabileceğini öne sürüyor.

Apple CEO’su Tim Cook ise bu raporla ilgili yaptığı açıklamada söz konusu tabloyu kabul etmedi ve kendi verilerinin Apple Watch’un harika bir iş çıkardığını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir