Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Apple’dan iPhone Kullanıcılarına CIA Uyarısı!

Apple’dan iPhone Kullanıcılarına CIA Uyarısı!

admin admin -

Wikileaks’ın yayınladığı bazı belgeler dünyanın bir numaralı gündemi olmayı başardı. Akıllı televizyonlar, akıllı araçlar derken akıllı telefonların da CIA tarafından kullanıldığının belirtildiği belgeler, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıda tedirginlik yarattı.

Yayınlanan belgelerde Apple’ın iPad ve iPhone cihazlarında kendi çıkarları uğruna açık bulabilmek için CIA’in bir ekip kurduğu, kurulan ekibin bulduğu açıklar sayesinde milyonlarca cihaza giriş yapabildiği ortaya çıktı. Bugün için milyonlarca iPhone kullanıcısı bulunan Apple’dan kullanıcılarını rahatlatacak açıklama nihayet geldi.

Apple kanadından yapılan açıklamada belgelerde yayınlanan açıkların zaten birçoğunun belgeler ortaya çıkmadan kapatıldığı belirtildi. Apple’ın açıklamasındaki “birçoğu” terimi kullanıcıların kafasında soru işareti bırakmaya yetti. Öyleki henüz kapatılmayan açıkların ne şekilde cihazları etkilediği sorusu hala cevap bulabilmiş değil. Apple, bu durumu düşünerek şuan için kapatılmayan açıkların incelendiğini ve bu açıkların da kısa süre içerisinde kapatılacağının sözünü kullanıcılarına verdi.

Apple, iOS işletim sistemi bulunan cihaz kullanıcılarının iOS güncellemelerini takip etmeleri gerektiğini belirtirken sık sık güvenlik güncellemeleriyle bu açıkların kapatılacağını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir