Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AMD Ryzen 5’in Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu!

AMD Ryzen 5’in Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu!

admin admin -

İşlemci dünyasının en önemli markalarından birisi olan AMD kısa bir süre önce güçlü Ryzen işlemcilerini tanıtmıştı. Intel’in uzun bir süredir sürdürdüğü liderliği elinden almak isteyen AMD, Ryzen işlemcileri büyük bir beğeni almıştı. Sunduğu iddialı özelliklerle ve performans değerleriyle dikkat çeken AMD’nin Ryzen 5 serisinin Türkiye satış fiyatı belli oldu. 

AMD Ryzen 5’in Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu!

AMD’nin kısa bir süre önce tanıttığı AMD Ryzen işlemcilerinin Türkiye satış fiyatı belli oldu. Mart atının başında AMD, yeni nesil işlemcisi olan Ryzen 7 serisini Amerika’da satışa sunmuştu. AMD’nin Ryzen 7 serisi güçlü özelliklerle dikkat çekerken yüksek fiyatı da cep yakıyordu. AMD bunun üzerinde uygun fiyat etiketine sahip Ryzen 5 işlemcilerini duyurmuştu. 

AMD’nin Ryzen 5 işlemcileri global pazarda 149 dolar ile 249 dolar arasında satışa çıkıyordu. Ülkemizde ise AMD Ryzen 5 işlemcilerinin ne kadara satışa çıkacağı belli oldu. Bu anlamda AMD Ryzen 5 1600x modeli 265 dolara satışa sunulacak. 1600X modelinden biraz daha düşük performans sunacak olan 1600 modeli ise 229 dolara satışa sunuluyor. AMD’nin Ryzen 5 serisinin bir diğer modeli olan 1500X modeli 199 dolardan satışa çıkarken AMD Ryzen 5 1400 modeli ise 179 dolardan satışa çıkacak. 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir