Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Akıllı Saatler ile Ödeme İşlemleri Yapılabilecek

Akıllı Saatler ile Ödeme İşlemleri Yapılabilecek

admin admin -

Google tarafından geliştirilen Android Wear işletim sistemin gelecek yeni özellik ile birlikte restoran ve marketlerde akıllı saatiniz ile ödeme yapabileceksiniz. Geçtiğimiz günlerde güncellenen kodlamalarının arasından çıkan Top-to-Pay ödeme sistemine ait kodların yer aldığı Android Wear işletim sisteminde ödeme yönteminin de kısa bir süre kullanılması bekleniyor. Kodlar içerisinde kolunuzu termal alana yaklaştırın gibi komutlarında bulunduğunu belirten yazılım uzmanları bu komutlarla birlikte Akıllı Saatler ile ödeme yapma işlemlerinin kesinlik kazandığını bildirdi.

Google tarafından uzun bir süre önce mobil cihazlar üzerinden ödeme yapılmasını sağlayan Top to Pay ödeme servisine ait kodların akıllı saatlerin içerisinde yer almasıyla ortaya çıkan bu özelliğin yanı sıra bu hizmet ile fatura ödeme gibi bir çok işleminde zaman içerisinde yapılabileceği fikrini ortaya çıkarıyor.

Android Wear ile Ödeme Yapabilme Tarihi

Şuan için sadece kodlarda görülen bu özelliğin Google tarafından henüz test aşamasında olduğu ve test sonuçlarının başarılı geçmesi durumunda bu özelliğin aktif bir şekilde kullanıma sunulması bekleniyor. Bu yüzden henüz net bir çıkış tarihi olmayan bu özelliğin 2018 yılının başlarında kullanıcılara sunulması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir