Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 2016 Yılının En Çok Satan Telefonu iPhone 6S Oldu

2016 Yılının En Çok Satan Telefonu iPhone 6S Oldu

admin admin -

İHS Markit tarafından yapılan araştırma verilerini Smartphone Shipment Database şirketinden almış. Araştırma sonucuna göre Apple’ın akıllı telefonları en çok sevkiyatı yapılan telefonlar sıralamasında ilk 4 sıraya yerleşmiş durumda.

2016 yılında en çok satılan akıllı telefon modeli iPhone 6S olurken bu modeli sırasıyla iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 6S Plus modelleri izledi. Apple’ın açık ara önde götürdüğü yarışı Samsung’un Galaxy S7 modeli ile birlikte düşük fiyatlı Samsung Galaxy J3 modeli izlemekte.

Özellikle Apple’ın iPhone 7 ve 7 Plus modellerinin 2016 yılının en çok satanlar listesine girmiş olması büyük bir başarı olarak görülüyor. Öyle ki bu modeller zaten Eylül 2016 itibariyle tanıtımı yapılıp piyasaya sunulmuştu. Bunun yanında Samsung’un düşük bütçe ile sahip olunabilen modelleri arasında yer alan Galaxy J3, J5 ve J7 serilerinin listeye girmesi de oldukça ilginç olarak değerlendirildi.

Araştırmanın sonucunda ortaya çıkan veriler elbette Samsung veya Apple’ın kendi resmi belgeleri ile birlikte oluşturulmuş veriler değil. Ancak sevkiyat zincirine bakıldığında iPhone 6S modelinin geçtiğimiz yılı açık ara önde tamamladığını söylememiz pek te yalan olmayacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir